Sympozjum naukowe „Wieczór z Psychologią #6”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 listopada 2022

Mamy przyjemność zapowiedzieć i zaprosić na kolejny „Wieczór z Psychologią #6” wydarzenie naukowe, który odbędzie się 10 listopada 2022 r. w formule on–line, za pomocą aplikacji ZOOM. Nadrzędnym tematem jesiennego sympozjum jest Badania i pomoc psychologiczna. Do udziału w sympozjum zaprosiliśmy znakomitych Gości z polskich ośrodków akademickich. Szczegółowy program spotkania, w załączeniu.

Formularz do rejestracji uczestników

 

Program sympozjum

Patronat honorowy nad Sympozjum Naukowym objęli:

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, 

Pracownia Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie, 

Pracownia Testów Psychologicznych i Pedagogicznych w Gdańsku. 

Cykliczne sympozja naukowe poświęcone zagadnieniom psychologicznym organizuje od 2020 roku Katedra Psychologii we współpracy z Katedrą Badań nad Edukacją na Wydziale Nauk Społecznych. Celem tych spotkań jest wymiana doświadczeń, prezentacja najnowszych wyników badań oraz rozwiązań praktycznych z zakresu psychologii. Do tej pory zorganizowano pięć sympozjów w ramach których, gościliśmy znakomitych naukowców zarówno z zagranicy jak i z polskich ośrodków akademickich. Podczas dotychczasowych spotkań była prezentowana problematyka dotycząca, m.in.: psychologii rodziny i wychowania, dysfunkcjonalności systemu rodzinnego, relacji braterskich i siostrzanych, relacji międzygeneracyjnych oraz psychologii kognitywnej, sztuki prestidigitatorskiej, psychologii klinicznej, psychologii rozwojowej, analizy transakcyjnej. 

Dwa sympozja, z dotychczas zrealizowanych, miały charakter międzynarodowy we współpracy z naukowcami z akademickich ośrodków Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Norwegii, Irlandii, Republiki Czeskiej. W przygotowanie niektórych sympozjów byli zaangażowani studenci UJD, m.in.: z psychologii, informatyki, psychoprofilaktyki, analityki i kreatywności społecznej, zrzeszonych w Studenckich Kołach Naukowych „Sympatycy Psychologii”, Koło Naukowe Myśli Analitycznej i Kreatywnej.

Opracował dr Wojciech Napora